Aktuální anketa


Nenalezena žádná anketa ve které by se dalo hlasovat.

Poslední utkání


Příští utkání


Dosavadní známé výsledky 30. kola Fortuna Divize A v sezóně 2019 - 2020: Dynamo Č. Budějovice B - SK Petřín Plzeň -:-, FK Hořovicko - FK Hvězda Cheb -:-, Spartak Soběslav - SENCO Doubravka -:-, Union Beroun - TJ Sedlčany -:-, Rokycany - FK Jindřichův Hradec -:-, FC Mariánské Lázně - Sokol Čížová -:-, Slavoj Mýto - FK Přeštice -:-, SK Klatovy - SK Katovice -:-,

Vítejte na neoficiálním webu FK Hvězda Cheb

 Články


Notice: Undefined index: akcicka in /home/users/cheb/fkhvezdacheb.4fan.cz/web/zalozky/0/clanky.php on line 63

Notice: Undefined index: filtr in /home/users/cheb/fkhvezdacheb.4fan.cz/web/zalozky/0/clanky.php on line 63

Notice: Undefined index: akcicka in /home/users/cheb/fkhvezdacheb.4fan.cz/web/zalozky/0/clanky.php on line 119
89 Hvězdná exhibice bývalých hráčů Rudé Hvězdy Cheb k sedmdesátinám Františka Plasse

hvězdná exhibice

 

FK Hvězda Cheb by Vás chtěla pozvat na jedinečnou fotbalovou událost tohoto roku. K životnímu jubileu bývalého trenéra chebské Hvězdy Františka Plasse se v sobotu 13. prosince od 18 hod. odehraje v hale Lokomotivy exhibiční utkání plné bývalých hvězd chebské Hvězdy.

"Plzeňský Beckenbauer", jak se také Františku Plassovi v dobách jeho největší slávy přezdívalo, spojil svoje hráčské působení téměř výhradně se Škodou Plzeň, kde se tento vysoký, technický a vždy velmi dobře fyzicky disponovaný obránce dostal, z tehdy provinčního západočeského celku, až do československé reprezentace. V pěti kvalifikačních zápasech tak Československému výběru pomohl na Mistrovství Evropy 1970, kde si však už nezahrál.

Mimo Škody Plzeň, která se na přelomu 60. a 70. let minulého století pohybovala mezi druhou a první ligou, odešel na poslední ligovou sezónu kariéry do tehdy druholigové RH Cheb. V Chebu pak trénoval až do první prvoligové sezóny 1979/1980, po jejímž skončení předal žezlo dalšímu plzeňákovi Jiřímu Lopatovi.

Po chebské anabázi se vrátil do rodné Plzně, kde přivedl tehdejší Škodovku zpět do první ligy. Dále trénoval mimo jiné např. Pražskou Duklu, Armu Ústí nad Labem, Blšany.

František Plass oslavil svoje životní jubileum už v dubnu, kde mu při jednom z domácích utkání blahopřály vyprodané Štruncovy Sady.

 


Zdroj: Plzeňský deník, www.fotbal.cz, Facebook Hvězdy Cheb

04.11.2014 20:07  |  přečteno: 1140x | vložil: AdministrátorNotice: Undefined index: akcicka in /home/users/cheb/fkhvezdacheb.4fan.cz/web/zalozky/0/clanky.php on line 182